Servis solárních systémů

PROVÁDÍME SERVIS A OPRAVY VŠECH TERMICKÝCH SOLÁRNÍCH SYSTÉMŮ.

Jak poznáte, že vaše zařízení potřebuje servis?

 

I za slunného dne kolektory nevyrobí teplo = neteče vám teplá voda (pozor na další zdroje tepla, které mohou být zároveň spuštěné)
 
Teplota na kolektorech je vysoko nad 100C a akumulační nádrž nebo bojler jsou studené.Tlak v solárním systému je pod 1 BAR.

Prosakuje spoj na solárním potrubí nebo na kolektorech.

Teploměr u čerpadla ukazuje vyšší teplotu než teploměr na teplé větvi (červený).

Solární kapalina v průtokoměru (pod čerpadlem) je černá.

V solárním potrubí slyšíte kloktat vzduch.

Pouze správně fungující solární systém Vám zaručí výrobu tepla tak, jak jste očekávali při jeho pořízení.

 

 

Jak se servis provádí a co je jeho součástí?

 

Servis solárního systému provede náš odborně vyškolený pracovník, který s vámi celý systém projde, popíše vám jej a zjistí případné problémy či závady.Poté proběhne jejich odstranění.Dále následuje:Kontrola nastavení expanzní nádoby, kontrola nastavení a funkce regulátoru, měření stavu solární kapaliny refraktometrem a měření PH, tlaková zkouška, odvzdušnění solárního potrubí a kolektorů plnícím vozíkem a spuštění solárního čerpadla a nastavení průtoku

Minimálně jednou za rok je potřeba odvzdušnit kolektory pomocí odvzdušňovacích ventilů. Toto si můžete provést sami, pokud teplota na kolektorech je pod 60C a čerpadlo je vypnuté.

 

Jak často máte mít na solárním zařízení proveden servis?

 

U nově instalovaných solárních systémů, které provedla naše firma je první servis vhodný naplánovat po pěti letech. Poté dle potřeby, minimálně jednou za pět let.

Životnost správně fungujícího solárního systému je 30 let.