Klimatizace a tepelná čerpadla Panasonic

Nová tepelná čerpadla Panasonic Etherea QKE nabízejí špičkový výkon i zdravý vzduch
Datum: 31.3.2014  |  Organizace: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)  |  Firemní článek
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)
Thámova 13
186 00 Praha 8

tel.:+420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail:panasonic.praha@eu.panasonic.com
web:www.panasonic.cz  www.aircon.panasonic.eu

další informace o firmě
vyžádat další informace
Panasonic představuje novou řada tepelných čerpadel Etherea QKE dosahující impozantní hodnoty SCOP 4,80 (A++) a SEER 7,60 (A++). Zatímco topný faktor COP udává účinnost tepelného čerpadla – tedy kolik kW tepla je vyrobeno na 1 kW dodané energie, průměrný sezónní topný faktor SCOP charakterizuje provozní náklady tepelného čerpadla během celého topného období. Takto vysoká hodnota SCOP ukazuje, jak vysoce energeticky účinným systémem je Etherea QKE, přinášející majitelům domů nejen čistý zdravý vzduch, ale i pohodlí a spolehlivost. V nabídce jsou 2 verze: Etherea XE-QKE (šedá) v 2,2kW, 2,8kW, 3,2kW a 5kW verzích a Etherea E-QKE (bílá) v 8 provedeních od 2,2 kW do 8 kW.

Klíčové vlastnosti:
Celá řada splňuje požadavky směrnice ErP (Energy related Products)
Má kompaktní rotační kompresor R2 pro vysokou účinnost
ECONAVI přináší až 38% úsporu energie při chlazení
Systém čistění vzduchu Nanoe-G zachytí 99 % bakterií, virů a plísní
Efektivně pracuje do venkovní teploty −15 °C při topení a −10 °C při chlazení
Stávající potrubí pro chladivo R22 lze použít i pro nové R410A

Tepelná čerpadla Etherea nabízejí vynikající sezónní účinnost a poskytují optimální vytápění a chlazení po celý rok. Díky invertorovému řešení Panasonic s vysoce výkonným kompresorem, dosahuje nová řada QKE až 38% úspory energie se špičkovou provozní účinností.

 

Naneo-G
Jedním z hlavních rysů tepelného čerpadla Panasonic Etherea je jeho čistící a filtrační vzduchový systém Nanoe-G. Použitím nanotechnologie jsou do systému vpravovány jemné e-iontové částice, které zachytí 99 % vzdušných bakterií a virů, a ve filtru vnitřní jednotky pak dochází k jejich likvidaci. Systém rovněž neutralizuje zápach a poskytuje tak více příjemnější a zdravější životní prostředí.

Dalším zlepšením stávajících jednotek Etherea je rozšíření funkcí inteligentního senzoru ECONAVI přidáním nové tepelné vlny a sledování prostoru. Unikátní tepelná vlna dokáže změnit teplotu v místnosti využitím specifického algoritmu patentovaného společností Panasonic, který je určen pro snížení spotřeby a zároveň zachovává uživatelům vysokou míru pohodlí. Funkce sledování prosoru směřuje proud vzduchu přímo do míst, kde detekuje přítomnost lidí. ECONAVI sleduje změny v pohybu osob a redukuje ztráty z nadměrného chlazení prázdných prostorů.

Zdroj: http://vytapeni.tzb-info.cz/tepelna-cerpadla/11026-nova-tepelna-cerpadla-panasonic-etherea-qke-nabizeji-spickovy-vykon-i-zdravy-vzduch